Moja BanglaużytkownicyRozdania na blogachalbumypromocjeZdjęciaOpinieStrona główna

Jak rozpoznać niedobór magnezu?

6 komentarzy
Informacja prasowa, piątek, 30 sierpnia 2013

Czy zastanawiałeś się, dlaczego magnez jest tak ważny do prawidłowego funkcjonowania organizmu? Zapotrzebowanie na ten pierwiastek u osoby dorosłej to 300-400 mg dziennie. Jednym z jego zadań jest wspomaganie przekazywania impulsów nerwowych, co wpływa na prawidłową pracę nerwów i mięśni. Magnez uczestniczy także w procesach pozyskiwania i dostarczania energii do komórek i tkanek, zwłaszcza do bardzo wrażliwych na jego niedobór komórek nerwowych mózgu.

Do przyczyn niedoboru magnezu należą głównie nadużywanie alkoholu, stres i nadmiar tłuszczów w diecie. Negatywny wpływ ma również nadmierne picie kawy.

Jeśli w naszym organizmie wystąpi niedobór tego ważnego pierwiastka, pojawią się charakterystyczne objawy, które w jasny sposób zaalarmują nam nasze zaniedbanie. Przykładem jest drganie powieki albo zaburzenia pracy serca (tzw. kołatanie). Wzrasta również ciśnienie tętnicze, występują bolesne skurcze mięśni, mrowienia i drętwienie w kończynach dolnych. Niedobór magnezu wpływa też na słabą kondycję układu nerwowego – rozdrażnienie, lęk, trudności w koncentracji, bóle głowy, zaburzenia snu a nawet skłonności do depresji!

Magvit B6  zapewnia uwalnianie magnezu w jelitach, zapewniając tym samym jego lepsze wchłanianie. Istotną kwestią jest to, że efektywność wchłaniania magnezu do krwi (o blisko 40%) poprawia obecność witaminy B6.  Preparat zawiera dwie substancje czynne: jony magnezu i pirydoksynę (wit. B6). Te dwa związki stanowią zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości.

Jedna tabletka zawiera: 48 mg jonów magnezu w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego (Magnesii lactas) i 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).
Wskazaniem do podawania preparatu Magvit B6 jest profilaktyka powikłań związanych
z niedoborem magnezu i/lub witaminy  B6  oraz uzupełnienie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie.

Profilaktycznie Magvit B6 zaleca się w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego    i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, zaburzeniach snu, bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.

Uzupełniająco w hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu; długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmotyczną  u cukrzyków w przebiegu przewlekłej hiperglikemii.

Wspomagająco Magvit B6  znalazł zastosowanie jako uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca; w terapii atonicznych skurczów mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy.
Dystrybutor: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC
Sugerowana cena:
50 tab.: 16,6 zł

Tekst:


Komentarze (6):
7 miesięcy temu
Użytkownik lusia1982
No właśnie chyba cierpię na spory niedobór magnezu:(
 
7 miesięcy temu
Użytkownik angelisiak
Oj dawno nie zażywałam magnezu.... Czas to zmienić...
 
7 miesięcy temu
Użytkownik Margaretkaw
Problemy z koncentracją i bóle głowy? Brak magnezu kojarzyłam raczej z drętwieniem i skórczem mięśni...
 
7 miesięcy temu
Użytkownik atyde
Od jutra zażywam magnez.
 
7 miesięcy temu
Użytkownik alxia
jak czytam te objawy niedoboru magnezu to stwierdzam, że wszystkie (no może poza "kołataniem" serca) pasują do mnie... :( Chyba czas zacząć brać magnez :P
 
7 miesięcy temu
Użytkownik Melami
No to na 100% brakuje mi magnezu. Brałam kiedyś, ale tej firmy nie znam.
 
Do tego artykułu komentarze mogą pisać wyłącznie zalogowani użytkownicy.
Zaloguj się a jeżeli nie masz jeszcze konta zarejestruj się teraz.
Powrót do: początku strony
(C) 2008-2014 All Rights Reserved by Bangla.pl