Moja BanglaużytkownicyRozdania na blogachalbumypromocjeZdjęciaOpinieStrona główna

Jak rozpoznać niedobór magnezu?

6 komentarzy
Informacja prasowa, piątek, 30 sierpnia 2013

Czy zastanawiałeś się, dlaczego magnez jest tak ważny do prawidłowego funkcjonowania organizmu? Zapotrzebowanie na ten pierwiastek u osoby dorosłej to 300-400 mg dziennie. Jednym z jego zadań jest wspomaganie przekazywania impulsów nerwowych, co wpływa na prawidłową pracę nerwów i mięśni. Magnez uczestniczy także w procesach pozyskiwania i dostarczania energii do komórek i tkanek, zwłaszcza do bardzo wrażliwych na jego niedobór komórek nerwowych mózgu.

Do przyczyn niedoboru magnezu należą głównie nadużywanie alkoholu, stres i nadmiar tłuszczów w diecie. Negatywny wpływ ma również nadmierne picie kawy.

Jeśli w naszym organizmie wystąpi niedobór tego ważnego pierwiastka, pojawią się charakterystyczne objawy, które w jasny sposób zaalarmują nam nasze zaniedbanie. Przykładem jest drganie powieki albo zaburzenia pracy serca (tzw. kołatanie). Wzrasta również ciśnienie tętnicze, występują bolesne skurcze mięśni, mrowienia i drętwienie w kończynach dolnych. Niedobór magnezu wpływa też na słabą kondycję układu nerwowego – rozdrażnienie, lęk, trudności w koncentracji, bóle głowy, zaburzenia snu a nawet skłonności do depresji!

Magvit B6  zapewnia uwalnianie magnezu w jelitach, zapewniając tym samym jego lepsze wchłanianie. Istotną kwestią jest to, że efektywność wchłaniania magnezu do krwi (o blisko 40%) poprawia obecność witaminy B6.  Preparat zawiera dwie substancje czynne: jony magnezu i pirydoksynę (wit. B6). Te dwa związki stanowią zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości.

Jedna tabletka zawiera: 48 mg jonów magnezu w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego (Magnesii lactas) i 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).
Wskazaniem do podawania preparatu Magvit B6 jest profilaktyka powikłań związanych
z niedoborem magnezu i/lub witaminy  B6  oraz uzupełnienie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie.

Profilaktycznie Magvit B6 zaleca się w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego    i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, zaburzeniach snu, bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.

Uzupełniająco w hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu; długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmotyczną  u cukrzyków w przebiegu przewlekłej hiperglikemii.

Wspomagająco Magvit B6  znalazł zastosowanie jako uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca; w terapii atonicznych skurczów mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy.
Dystrybutor: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC
Sugerowana cena:
50 tab.: 16,6 zł

Tekst:


Komentarze (6):
półtora roku temu
Użytkownik lusia1982
No właśnie chyba cierpię na spory niedobór magnezu:(
 
półtora roku temu
Użytkownik angelisiak
Oj dawno nie zażywałam magnezu.... Czas to zmienić...
 
półtora roku temu
Użytkownik Margaretkaw
Problemy z koncentracją i bóle głowy? Brak magnezu kojarzyłam raczej z drętwieniem i skórczem mięśni...
 
półtora roku temu
Użytkownik atyde
Od jutra zażywam magnez.
 
półtora roku temu
Użytkownik alxia
jak czytam te objawy niedoboru magnezu to stwierdzam, że wszystkie (no może poza "kołataniem" serca) pasują do mnie... :( Chyba czas zacząć brać magnez :P
 
półtora roku temu
Użytkownik Melami
No to na 100% brakuje mi magnezu. Brałam kiedyś, ale tej firmy nie znam.
 
Do tego artykułu komentarze mogą pisać wyłącznie zalogowani użytkownicy.
Zaloguj się a jeżeli nie masz jeszcze konta zarejestruj się teraz.
Powrót do: początku strony
(C) 2008-2015 All Rights Reserved by NETSTEL Software
zgłoś błąd lub sugestię