Moja BanglaużytkownicyRozdania na blogachalbumypromocjeZdjęciaOpinieStrona główna

Kirikou i... - seria bajek opartych na afrykańskich legendach (Master Film)

-
oceń produkt
ten produkt nie był
jeszcze oceniany
-
brak opinii
napisz opinię
-
brak zdjęć

dodaj zdjęcie

Opis produktu:

Filmy animowane produkcji francusko-belgijsko-luksemburskiej, których fabuła opiera się na afrykańskich legendach.

Głównym pohaterem opowieści jest Kirikou - mały, lecz bystry, odważny i bardzo sprytny chłopiec. Kirikou ma mamę, młodą kobietę, która z jednej strony akceptuje jego niezależność, z drugiej zaś troszczy się o syna i bardzo go kocha. Wujek Kirikou jest prostym mężczyzną, akceptującym swoją rzeczywistość i nie zadającym żadnych pytań. Dziadek Kirikou mieszka w górach i jest bardzo mądrym, pogodnym i szlachetnym człowiekiem.

Wrogiem wioski jest Karaba, postać zła i przepełniona nienawiścią. Strzegą jej fetysze - niewolnicy o rozmaitych kształtach, których postacie były inspirowane afrykańskimi rzeźbami.

W bajce występują też typowe afrykańskie zwierzęta. Reżyser świadomie nie nadawał im ludzkich cech - więc nie potrafią mówić, przez co są bardziej inspirujące.

Również występujące w bajce rośliny zostały narysowane z dbałością o szczegóły i rzeczywisty wygląd.

Głównym motywem baśni jest pytanie: "Dlaczego Karaba jest zła?". Dorośli mają gotowe odpowiedzi, Kirikou szuka swojej. Film uczy wiary w swoje możliwości i marzenia, wbrew zabobonom i czarom.

Film odnosi się także do typowo afrykańskich wartości: znaczenia rodziny i grupy, harmonii z ciałem, walki płci, przebaczenia, miłości. Typowo afrykańskie są rośliny, zwierzęta, muzyka, symbole, odzież ;) . Matki noszą dzieci w chustach. Bajka ma charakter idylliczny, jednak pokazuje prawdziwie afrykańską kulturę.

Tytuły:

  • Kirikou i czarownica,
  • Kirikou i dzikie bestie.

 

 

Strona producenta http://www.kirikou.net/


Ten produkt znajdziesz też w tych kategoriach:
Zobacz inne produkty firmy:
Master Film
Powrót do: początku strony,
(C) 2008-2015 All Rights Reserved by NETSTEL Software
zgłoś błąd lub sugestię