zgłoś błąd lub sugestię
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B) (GSK Glaxo Smith Kline)
3.06
średnia ocena na podstawie 234 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
 Filtruj: 
Użytkownik ~gość
Zdecydowanie odradzam
dodano: 3-10-2015, 22:30
U nas po ostatniej dawce szczepionki - silna opuchlizna uda w miejscu szczepienia - jesteśmy po kolejnej wizycie na SOR-ze, silny kaszel w gęstą wydzieliną. Dziecko niespokojne, płaczliwe. Zastanawiam się tylko dlaczego pielęgniarka tak bardzo namawiała mnie na tą szczepionkę. Po zgłoszeniu skutków ubocznych wszyscy chowają głowę w piasek. A zdanie " to nie jest wina szczepionki" mają wykute jak " zdrowaśkę"
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (4)
 
Użytkownik ~pawel_zet
Dobra szczepionka.
dodano: 10-06-2015, 19:55
Bardzo dobra szczepionka. Po co kłuć dziecko kilka razy? A nieszczepiących zamykać w więzieniach! Aspołeczne pasożyty.
Bez problemu dostępna u mnie w mieście w Luxmedach.
Zalety:
Jedno szczepienie zamiast kilku.
Wady:
Mi córka marudziła po pierwszej dawce do wieczora.
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~askacom
NIGDY 6 w 1
dodano: 3-06-2015, 12:02
Mieszkam w Niemczech i tu szczepienia nie są ani obowiązkowe, ani nie trzeba za nie płacić. Ale od początku wiedziałam, że zaszczepię dziecko szczepionką 5 w 1, a żółtaczkę dodam po serii trzech szczepień w okolicach 7 miesiąca życia. Nie żałuję. Szczepionkę 6 w 1 odradzała mi osoba, która sporo czytała o negatywnych skutkach, zwłaszcza nagłej śmierci kilkunaściorga dzieci. Przemysł farmaceutyczny liczy zyski i prowizje, więc nie przyzna się do błędów. Uważam też, że dawniej wkłuwało się kilka szczepionek osobno i dzieci to przeżyły... Nie miały wyjścia. Więc wydaje mi się, że 5 w 1 a potem żółtaczka jest dobrym kompromisem. Szczepiłam w ten sposób dwoje moich dzieci i jestem zadowolona z rezultatów. Myślę, że większą krzywdę rodzice robią dzieciom klapsami czy biciem niż dodatkowym zastrzykiem, choć jest to marne porównanie.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Użytkownik ~Kamila
szczepionka zastępcza zamiast infanrix hexa?!?!?!
dodano: 24-05-2015, 15:40
Chciałabym jeszcze nadmienić, że z powodu braku szczepionki infanrix hexa zostałam poinformowana o możliwości szczepienia córki inną szczepionką!!! Pielęgniarka przedstawiła mi pismo z sanepidu o "takim samym działaniu innej szczepionki" (nazwy nie pamiętam, więc nie chcę wprowadzać w błąd :-(

Ja nie zgodziłam się na eksperymentowanie na moim dziecku. Pani doktor również mi odradzała. Tylko pielęgniarka dziwiła się, że nie chcę skorzystać z takiej "oferty", jednak nie nalegała.
Zalety:
Wady:
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~Kamila
cudowne poszukiwania infanrix'u hexy!!!
dodano: 24-05-2015, 15:32
Witam! Infanrixen hehą szczepimy już nasze trzecie dziecko. Każde szczepienie odbywało się bezproblemowo, tzn. ominęły nas reakcje poszczepienne (wzrost temperatury, etc.).
Na początku tygodnia pojawiłam się na drugiej wizycie u pediatry i po zważeniu córci i zmierzeniu okazało się, że...szczepionka jest kompletnie niedostępna!!! Pielęgniarka poinformowała mnie, że "hexa" będzie dostępna dopiero we wrześniu! ponieważ brakuje jej w hurtowniach w całej Polsce. Do kogo można mieć pretensje, bo chyba tylko do siebie, że zdecydowało się na tę szczepionkę?!

Oczywiście nie mogę czekać tak długo z podaniem drugiej dawki. Uruchomiłam wszystkie koleżanki i... okazało się, że jedna szczepionka będzie do kupienia w... Radomsku (a ja mieszkam w Krakowie!!!).
Cóż. Mąż pojechał. Zakupił. We wtorek idziemy na drugie szczepienie....

Porażka!!!
Zalety:
BARDZO DOBRZE PRZYJĘTA PRZEZ DZIECI
Wady:
BRAK
Komentarze do opinii:
Użytkownik madziu
5 miesięcy temu

Infarnix został z jakiegoś powodu wycofany, a nie brakuje go na hurtowniach. I nie tylko w Polsce. W Polsce znieśli go z opóźnieniem żeby się wyprzedać. Też szczepiłam córkę i zabrakło już na ostatnią dawkę. Po porozumieniu z lekarzem doszliśmy do wniosku, że wg ulotki dostała wystarczającą ilość (3 dawki), kolejna była tylko 'na wszelki wypadek'. Polecam zmienić szczepionkę.

Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
316 opinii, 12 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
234 opinie, brak zdjęć
Pneumolan syrop
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek
102 opinie, 18 zdjęć
Wózek Marita
74 opinie, 5 zdjęć
Ostatnie opinie