zgłoś błąd lub sugestię
VARILRIX - szczepionka przeciwko ospie wietrznej (GSK Glaxo Smith Kline)
3.70
średnia ocena na podstawie 44 opinii
Ten produkt znajdziesz w tych kategoriach: Zobacz inne produkty firmy:
 Filtruj: 
Użytkownik ~hubcia123
działa, polecam :)
dodano: 7-09-2015, 13:20
Polecam, działa, zaszczepiłam dziecko jak skończyło 2 lata, chodzi do przedszkola kolejny rok styka się z dziećmi chorującymi na ospę, i .. i nic - nie choruje, szczepionka działa, a ja śpię spokojniej :)
Zalety:
działa
Wady:
cena
Czy ta opinia jest pomocna? (0)
 
Użytkownik ~Marlena
POLECAM
dodano: 29-07-2015, 8:48
Zaszczepiłam dziecko tą właśnie szczepionką gdy skończyło dwa latka. Sama lekarka nam ją zaproponowała, gdy dziecko miało iść do żłobka. Dla dzieci żłobkowych szczepionki są za darmo! Były dwie dawki. Dziecko zniosło dobrze szczepienie i żadnych objawów poszczepiennych nie było. Teraz dziecko ma prawie 4 latka i w przedszkolu panowała już dwa razy ospa i moja córka nie zachorowała. W jej grupie przedszkolnej prawie wszystkie dzieci zachorowały. Były dni, kiedy dzieci było zaledwie 6 czy 8 z 25! Córka miała codziennie kontakt z kuzynkami, które chodziły do tego samego przedszkola (czasami grupy przedszkolne były łączone) i ta trójka dzieci zachorowała (a nie były szczepione) a moja córka NIE! To mówi samo za siebie! Jestem zadowolona bo bałam się, że córka zachoruje na same wakacje i będziemy musieli przełożyć opłacony już wyjazd. POLECAM
Zalety:
-córka nie zachorowała jako jedna z nielicznych dzieci w grupie przedszkolnej
-bezpłatna dla dzieci żłobkowych
Wady:
żadnych
Czy ta opinia jest pomocna? (1)
 
Użytkownik ~Zadowolona mama K i J
Zadziałała!
dodano: 11-03-2015, 11:20
Dwoje dzieci zaszczepionych dwoma dawkami. Starszy w momencie szczepienia miał 2, 5 roku, młodszy 13 miesięcy. Żadnych objawów poszczepiennych. Epidemia w przedszkolu a moje dziecko i szczepione dzieciaki w rodzinie nie złapały.
Te nieszczepione chorowały jedno po drugim, niestety większość dosyć ciężko. Zaraziło się też 4 dorosłych i tu koszmar - bardzo ciężkie objawy. Zapytani czy jakby wiedzieli jaka to choroba to zaszczepili by siebie i dzieci, bez wahania odpowiedzieli że tak!
Po 10 latach albo trzeba będzie doszczepić (jesli nie będzie przeciwciał). W sumie dobrze byłoby żeby dzieciaki co jakiś czas się stykały z wirusem, wtedy przeciwciała bedą się wytwarzały i szczepionka będzie chroniła na dłużej bez dodatkowej dawki przypominającej.

Ja zaszczepiłam bo sama w dzieciństwie bardzo ciężko zniosłam wirusa ospy. Ktoś powie, że po co szczepić (choroba jak choroba) jak nie przeżył takiej traumy i lekko zniósł.

Ja polecam bo zadziałała.
Pamiętajcie że dorosłych tez można szczepić jeśli ktoś nie chorował.
Zalety:
zadziałała
nie było objawów niepożądanych
Wady:
cena
Czy ta opinia jest pomocna? (3)
 
Użytkownik ~gość
Złe samopoczucie po szczepieniu
dodano: 17-02-2015, 19:34
Córkę zaszczepiliśmy gdy miała 3,5 roku. Na szczepienie pojechała bez sprzeciwu, chętnie dała się zbadać i nawet nie zapłakała po ukuciu. Kilka sekund po szczepieniu zmieniło się jej zachowanie, jakby nagle zaczęła się źle czuć. Kilka sekund po wyjściu z gabinetu (ok. 10) uginają jej się nóżki, główkę wypręża do tyłu i widzę jej białą buźkę, sine usta i oczka skierowane do góry. Biorę ją na ręce i prędko do dr. Dr z przerażeniem osłuchuję ją mówiąc że serce bije wolno i słabo wyczuwalny jest puls. Po ok. godzinie córce wraca różowy kolor na ustach. Zabiera nas pogotowie na 2 dni obserwacji do szpitala. Lekarze nie wiedzieli co się stało więc mówili "że to raczej emocje", lecz ja myślę że to jednak efekt po szczepieniu. Może gdyby córcia się bała, płakała to bym w to uwierzyła. Ale ja widziałam jej zachowanie przed, w trakcie i chwilę po nim jak się zmieniło. Mamy się zastanowić nad drugą dawką szczepienia które córcia ma mieć robione w Poradni Chorób Zakaźnych i nawet ma mieć je refundowane przez Poradnię, ale raczej się nie zdecydujemy. Dr która była w tym dniu kiedy córcię pierwszy raz szczepiono, powiedziała że też by się nie odważyła po tym jak widziała co się działo.
Zalety:
Wady:
brak informacji na temat powikłań
Czy ta opinia jest pomocna? (6)
 
Użytkownik ~Monicha72
Szczepiłam - uniknęłam ospy
dodano: 23-08-2014, 8:34
Moja córka całe dzieciństwo chorowała, gorączki do 40 st. Do przedszkola chodziła bardzo rzadko, trzy dni w przedszkolu miesiąc w domu. Po jednej z takich długich nieobecności wróciła do przedszkola a Pani mówi, że ospa panuje i dzieci jest zaledwie kilka (dosłownie 6-cioro). Z duszą na ramieniu zostawiłam ją w tej wylęgarni zarazków, wróciłam do domu odpaliłam internet i przeczytałam setki wpisów na temat szczepień. Nie jestem ich zwolenniczką ale po dodatkowych konsultacjach z koleżankami, które podały tą szczepionkę uznałam, że wolę zaszczepić niż męczyć się z ospą. Jeszcze tego samego dnia poszłam do przychodni po receptę i następnego dnia zaszczepiłam moje dwie córki pięciolatkę i osiemnastolatkę. Szczepienie powtórzyłam za dwa miesiące. Jestem zadowolona bo uchroniłyśmy się od ospy a szczepionka nie dała żadnych przykrych dolegliwości. Po ukłuciu trudno było znaleźć jakikolwiek ślad, zero gorączki, dobre samopoczucie. Wiem od przyjaciółki, że po roku od szczepienia jej córki bawiła się ona ze swoją kuzynką, która przyjechała do nich na święta i niespodziewanie została wysypana ospą więc w samym środku zarażania i nie zachorowała.
Zalety:
brak przykrych objawów poszczepiennych
Wady:
cena
Czy ta opinia jest pomocna? (5)
 
Najczęściej wyszukiwane w tej kategorii
Dla dzieci TOP 5
Krople Sab Simplex
316 opinii, 12 zdjęć
Infanrix Hexa - szczepionka skojarzona (DTP+IPV+Hib+WZW B)
234 opinie, brak zdjęć
Pneumolan syrop
72 opinie, 5 zdjęć
Nico/Nico Plus, Wózek
102 opinie, 18 zdjęć
Wózek Marita
74 opinie, 5 zdjęć
Ostatnie opinie