SYNFLORIX szczepionka przeciw pneumokokom (GSK Glaxo Smith Kline)

0 kupi ponownie
12 dodanych recenzji
Zobacz wszystkie opinie (12)

O produkcie

Preparat SYNFLORIX jest skoniugowaną szczepionką przeciw pneumokokom. Zastosowanie szczepionki pomaga chronić dzieci w wieku od ukończenia 6. tygodnia życia do 2. rż przed bakteriami o nazwie "Streptococcus pneumoniae", które mogą powodować ciężkie choroby, w tym zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, posocznicę (sepsę) lub bakteriemię (obecność bakterii we krwi), zapalenie ucha i zapalenie płuc. Preparat pomaga organizmowi wytworzyć własne przeciwciała. Przeciwciała są częścią układu immunologicznego, który chroni dziecko przed zachorowaniem na wymienione choroby. Dawkowanie: Szczepionkę należy wstrzykiwać domięśniowo, najlepiej w przednio-boczną powierzchnię uda u niemowląt, a w mięsień naramienny u małych dzieci. Zaleca się, aby pacjenci, którzy jako pierwszą dawkę otrzymali szczepionkę Synflorix, zostali poddani pełnemu cyklowi szczepienia tą samą szczepionką. Podobnie jak w przypadku wszystkich szczepionek podawanych w postaci wstrzyknięć, należy zapewnić możliwość właściwego natychmiastowego leczenia i odpowiednią opiekę medyczną na wypadek wystąpienia rzadkich przypadków reakcji anafilaktycznej po podaniu szczepionki.

Preparat można podawać równocześnie z innymi szczepionkami przeznaczonymi do stosowania u dzieci, takimi jak szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, Haemophilus influenzae typu b, doustna lub inaktywowana szczepionka przeciw polio, szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, szczepionka przeciw odrze, śwince, różyczce, ospie wietrznej, doustna szczepionka przeciw rotawirusom oraz skoniugowana szczepionka przeciw meningokokom typu C. Każda szczepionka powinna być wstrzyknięta w inne miejsce ciała. Preparat jest zawsze wstrzykiwany domięśniowo, zazwyczaj w udo lub w ramię. Typowy schemat szczepienia obejmuje podanie 3 dawek szczepionki zgodnie z lokalnymi zaleceniami. Lekarz może także zaproponować inny schemat szczepienia. Istotne jest przestrzeganie zaleceń lekarza lub pielęgniarki, tak aby dziecko otrzymało pełny cykl szczepień. Kolejne dawki podawane będą w odstępach nie krótszych niż 1 miesiąc.

Pierwszą dawkę można podać najwcześniej po ukończeniu 6. tygodnia życia. Niemowlęta w wieku od 7 do 11 miesięcy otrzymają 2 dawki szczepionki. Pomiędzy dawkami musi być zachowany co najmniej miesiąc odstępu. Trzecią dawkę podaje się w drugim rż dziecka, z zachowaniem odstępu co najmniej 2 miesięcy. Małe dzieci w wieku od 12 do 23 miesięcy otrzymają 2 dawki szczepionki. Pomiędzy dawkami muszą być zachowane co najmniej dwa miesiące odstępu.

Szczepienia nieobowiązkowe wzbudzały i bedą wzbudzać wiele kontrowersji i pytań, a także domniemań, że wszystko jest kampanią napędzaną przez koncerny farmaceutyczne. Być może tak jest, ale wszystko to trafia... zobacz całą opinię

Opinie

DODAJ OPINIĘ